Staż w Wielkiej Brytanii przedwcześnie zakończony

Wszystko co dobre, szybko się kończy. W tym przypadku zbyt szybko. Praktyka mechatroników i ekonomistów niestety musiała zostać skrócona w związku z sytuacją, o której głośno na całym świecie. Nigdy jeszcze w historii ZST nie było takiego przypadku. Zawsze, pomimo różnych przeciwności losu, zagraniczne staże kończyły się w założonym wcześniej terminie. Był pył wulkaniczny, były odwołane loty, były inne zdarzenia losowe, jednak, zawsze wszystko kończyło się sukcesem. Tym razem siła wyższa jest zbyt dużej wielkości.

Było krótko, ale intensywnie. 10 dni pracy, 2 dni weekendowe. A podczas nich: nabycie nowych umiejętności, nowe miejsce, nowe kontakty, nowe doświadczenie, angielski na każdym kroku, przełamanie barier, mieszkanie u sympatycznych rodzin, kuchnia angielska, sport, angielskie poczucie humoru, brytyjska pogoda, styl życia, poglądy…, można wymieniać w nieskończoność. What a shame, it’s over:-(

Zdecydowana większość grupy oczywiście chciała tam zostać, jako że w planach było znacznie, znacznie więcej. Wydawać się mogło, że ogarniający świat wirus w Wielkiej Brytanii nie istnieje, czas mijał tam inaczej. Nie widać było tam śladów paniki i nawet podwyższonego niepokoju. Ludzie prowadzili normalne życie.

Tak czy owak rozwijająca się sytuacja w Europie doprowadziła do tego, że nasi stażyści musieli przedwcześnie wracać. Trochę w pośpiechu musieli się pakować i uciekać z Wysp. Po nieco stresującej, pełnej emocji podróży, wszyscy zostali odebrani przez swoich rodziców. Czeka ich jednak 14-dniowa domowa kwarantanna.

Praktyka w „innym wydaniu” pozwoliła sprawdzić uczestnikom ich odporność na podwyższony stres. Pokazała, że podejmowanie decyzji w nadzwyczajnych okolicznościach nie jest proste i że może doprowadzić do generacji niespodziewanych emocji. Można to potraktować jako wartość dodaną tej mobilności.

Jako, że to już ostatnia, piąta wyprawa na staże zagraniczne w ramach tego projektu, w maju bądź czerwcu 2020 odbędzie się jego zakończenie. Wszyscy zostają zaproszeni, a więc posłuchamy „jak to było”.

Tymczasem kolejne (i ostanie już) zdjęcia obejrzycie, jak zwykle na szkolnym fejsbuku.

Projekt „Zwiększenie szans na dobrą pracę poprzez staże zagraniczne” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ – Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *