ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Dnia 25 czerwca 2020 odbyło się oficjalne zakończenie projektu. Tym razem było to zakończenie wirtualne, zrealizowane na platformie do wideokonferencji Webex. Z jednej strony uczestnicy, którzy jeszcze raz opowiedzieli jak to było podczas wypraw zagranicznych. Z drugiej strony uczniowie naszej szkoły, przed którymi świat stoi otworem, którzy mogą również, tak jak ich starsi koledzy wyjechać na staże zagraniczne w miejsca bardzo podobne:-)
Całe wydarzenie trwało prawie cztery godziny, podczas którego pokazano produkty końcowe stworzone przez uczestników (filmy, prezentacje, broszury), omówiono rezultaty końcowe i wpływ projektu na uczestników i szkołę. Każdy gość mógł w każdej chwili zadać pytanie, na które natychmiast uzyskiwał odpowiedź od doświadczonych kolegów.
Dziwne to było spotkanie, jednak merytorycznie nie obiegało od typowych spotkań w auli naszej szkoły. Każdy mógł w każdej chwili dołączyć bądź opuścić spotkanie. Nie słychać było rozmów, ale też i oklasków. Atmosfera była inna:-)
Wręczenie zestawu dokumentów potwierdzających nabyte kompetencje i doświadczenie podczas odbytej mobilności odbyło się następnego dnia, w dniu zakończenia roku szkolnego. Tu również było inaczej, bo i inaczej niż zwykle wyglądał ten ostatni dzień szkoły. Były to krótkie spotkanie z wychowawcami, podczas których rozdano również dokumenty projektowe. Tutaj można było już nawet usłyszeć brawa, jednak o uścisku dłoni nie mogło być mowy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Może nie zawsze było różowo, ale daliście radę. Mamy nadzieję, że projekt był dla Was czymś niezwykłym. Czymś, co pozwoliło Wam odnaleźć drogę swojej kariery edukacyjnej i zawodowej. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *