Erasmus+ ZST

Grenada - Informatycy

  Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział

 

To hiszpańskie przysłowie jest bardzo wymowne… Stolica prowincji Grenady może poszczycić się wieloma najbardziej rozpoznawalnymi budowlami na świecie i to właśnie czyni ją taką wyjątkową….

 

  Miasto w Andaluzji znajdujące się w południowej Hiszpanii mające powierzchnię 88,02 km². Grenada jest położona w dolinie rzeki Genil, w Górach Betyckich. W pobliżu znajduje się najwyższe pasmo Półwyspu Iberyjskiego – Sierra Nevada, a zaraz za nim Morze Śródziemne z Costa del Sol.

Miasto to słynie z dość wysokich temperatur, co jest mało dziwnym zjawiskiem, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż znajduje się ono w Hiszpanii. Temperatura w ciagu całego roku wynosi powyżej 10°, co jest bardzo dobrym wynikiem, zważywszy na pogodę jaką mamy w Polsce. Grenada jest ośrodkiem handlowym, przemysłowym i kulturalnym. Miejscowość ta jest bogata w atrakcje turystyczne, zabytki i krajobrazy. Może poszczycić się takimi miejscami jak: Alhambra, Alcazaba, Mexuar, Albaicin, dużą ilością katedr i kościołów, które robią piorunujące wrażenie swoim wyglądem. Miasto jest obiektem bardzo turystycznym, zachęcającym wielu turystów do jego odwiedzenia… Małe, wąskie uliczki, które niejednokrotnie mogą doprowadzić nas do obłędu są po prostu przepiękne i urokliwe! To nic, że możesz się w nich zgubić w przeciągu 5 minut… Ale ten widok pozostanie na zawsze. I właśnie to powoduje, że Grenada jest taka przepiękna i każdy chce do niej wrócić….