Erasmus+ ZST

Sevilla - Informatycy

      „Kto nie widział Sewilli, nie widział cudu”

 

Cytat ten jest jednym z najsłynniejszych dotyczących tego wspaniałego miasta i już samo ono powinno nas zachęcić do odwiedzin tego miejsca. Znajdując się w Sewilli nietrudno jest zgodzić się z tym stwierdzeniem.

 

Flamenco, makarena, pomarańcze, zabytki i scenerie z Gry o Tron, czyli o tym, co Sewilla ma nam do zaoferowania….

    Miasto o powierzchni 141,31 km² znajdujące się w południowej Hiszpanii, będące stolicą regionu Andaluzja, zamieszkiwane przez około 700 tys. osób.

Sewilla to miasto położone nad rzeką Gwadalkiwir i dzięki swoim kanałom żeglownym ma połączenie z Atlantykiem.

W tym wspaniałym mieście znajduje się wiele zabytków takich jak Alkazar, Katedra Najświętszej Marii Panny, wieża – Torre del Oro, arena walk byków i wiele, wiele innych…

Każda uliczka znajdująca się w tym mieście mogłaby być kolejnym miejscem do zwiedzania, ponieważ mają one swój niepowtarzalny urok.

A teraz pogoda… Temperatura nie spada tam poniżej 5° co jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem, jeżeli chcielibyśmy porównać to do sytuacji w Polsce.

Miasto zachęca nas również wieloma prześlicznymi i urokliwymi parkami, w których można spędzić wolną chwilę na czytaniu książki czy słuchaniu muzyki. Wspaniale wyglądające place, z przepięknymi widokami, to wszystko czego potrzeba miłośnikom natury i ciszy…

     Warto również pamiętać o wielu restauracjach i miejscach, gdzie można spróbować wielu nieznanych dań takich jak: gazpacho, churros, tortilla de patatas czy tapas.

Naprawdę, Sewilla jest wspaniałym miejscem, które na pewno warto odwiedzić!