Erasmus+ ZST

Preston

Typowe miasto północnej Anglii o powierzchni 144,22 km² charakteryzujące się niskimi zabudowaniami z czerwonej cegły będące miejscowością portową położoną przy ujściu rzeki Ribble do Morza Irlandzkiego. Stanowi ośrodek handlowy jaki i administracyjny hrabstwa Lancashire. Swój największy rozwój przeżyło w okresie rewolucji przemysłowej w XIX wieku.             

    Miasto to zamieszkuje około 150 tys. osób – większość pochodzenia angielskiego, ale nie tylko. Dużą część tegoż społeczeństwa stanowią także mieszkańcy będący narodowości irlandzkiej i szkockiej, która już w czasach rewolucji przemysłowej osiadła na tamtejszych terenach. Kolejną rozległą grupą jest ludność pochodzenia pakistańskiego i hinduskiego. Wysoki odsetek mieszkańców jest wyznania rzymskokatolickiego.

    Mimo iż, Preston charakteryzuje się niezbyt wysoką temperaturą i dużą ilością opadów to w mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, np. Deepdale Stadium, Preston Docks, Miller Arcade i wiele, wiele innych. Znajdziemy tam również wiele parków i przestrzeni zielonych zachęcających do spędzenia chwil na świeżym powietrzu… Wiele placów zabaw, boiska do piłki nożnej, urządzenia do ćwiczeń czy stoły do tenisa. Po prostu raj dla ludzi uwielbiających aktywność fizyczną!

    Jak w każdym turystycznym mieście możemy tam znaleźć także duży wybór lokalów gastronomicznych zachęcających nas swoim wyglądem, atmosferą tam panującą oraz – PRZEDE WSZYSTKIM – wspaniałym jedzeniem, które odbiega smakiem od naszego i pobudza nasze kupki smakowe.

     Na pewno jest to miasto dla ludzi, którzy chcą poczuć ten specyficzny “angielski” klimat i chcących spróbować czegoś nowego i nieznanego…